Hodowla użytkowych Psów Myśliwskich rasy Alpejski Gończy Krótkonożny
Z Kojca Diany
Hodowla użytkowych Psów Myśliwskich
rasy Alpejski Gończy Krótkonożny

Szczenięta miot „W” – na sprzedaż dostępny piesek

Szczenięta miot „W” po suce CANA  i psie FILL Toturov Dvor ur.09.04.2021 r. o umaszczeniu czerwień jelenia (3 suczki i 4 pieski).

Szczeniaczki teraz to sama słodycz, ale w przyszłości pogromcy dzików.

Dostępny jest jeden piesek tel. 0048 518625703

Szczenięta są już z nami !!

Miło nam przedstawić szczenięta po suce CANA  i psie FILL Toturov Dvor ur.09.04.2021 r. o umaszczeniu czerwień jelenia (3 suczki i 4 pieski).
Maluszki i mama mają się świetnie.
Zapraszamy do rezerwacji – dostępny jest jeden piesek tel. 0048 518625703

Suczka CIRI na sprzedaż

Dostępna na sprzedaż jest suczka CIRI od Mutra FCI urodzona 22.07.2020 r matka: KERI z Kojca Diany ojciec: CANIS z Kojca Diany. CIRI jest aktualnie przygotowywana do polowań, jest ostrzelana i ma już za sobą pracę w naturalnym łowisku (dochodzenie postrzałka) CIRI jest bardzo przyjazna i przyjacielska doskonale dogaduje się z innymi psami, posiada bardzo mocny instynkt łowiecki i pasję. Suczka posiada komplet szczepień ma wyrobiony paszport i rodowód.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu 0048 518 625 703

Alpejskie Gończe „z Kojca Diany” w Łowcu Polskim

Zachęcam do przeczytania ciekawego artykułu o AGK opublikowanego w Łowcu Polskim. Na zdjęciach nasz DINO i ABI z Kojca Diany.
W nawiązaniu do artykułu chcę przedstawić pochodzenie rasy Alpejski Gończy Krótkonożny jako sprostowanie: :
Informację o pochodzeniu rasy Alpejski Gończy Krótkonożny w różnych artykułach często jest podawana błędnie, że rasa pochodzi od jamników.
Opierając się na oficjalnych publikacjach, ksiązka pt.: „Die Alpenlandische Dachsracke” opublikowaną przez Austriacki Klub rasy w 1990 r. wynika całkiem co innego. Jest tam wyraźnie napisane, że Alpejski Gończy krótkonożny należy do najstarszych ras psów i w żadnym wypadku nie mogą być uważane za krzyżówkę jamników i psów gończych. Alpejski Gończy Krótkonożny pochodzi od kilku ras, a raczej „ODMIAN” niskonożnych gończych. A co do użytkowości na terenie Austro-Węgier i Niemiec AGK używany był jako posokowiec i gończy na lisy i zające. Natomiast jego pasja i ciętość na dziki i jelenie pochodzi od psów hodowanych na terenie Rudaw Czeskich. I tak jest do dzisiaj. A stało się tak za sprawą zasobności łowisk w konkretne gatunki zwierząt łownych i ukierunkowanie tych psów do polowań na konkretną zwierzynę. Dzięki krzyżowaniu różnych linii użytkowych psów, mamy doskonałego psa myśliwskiego, jakim jest AGK.

Zima, zima, zima …

W tym roku zima nam dopisała, psiaki cieszą się z śnieżnego puchu. Na zdjęciach CIRI, CANIS, CANA© Z KOJCA DIANY - Hodowla użytkowych Psów Myśliwskich rasy Alpejski Gończy KrótkonożnyWebDesign: Strony Internetowe