Hodowla użytkowych Psów Myśliwskich rasy Alpejski Gończy Krótkonożny
Z Kojca Diany
Hodowla użytkowych Psów Myśliwskich
rasy Alpejski Gończy Krótkonożny

Publikacje

Bardzo mnie cieszy fakt, iż psy z naszzej hodowli zostały zauważone pośród wielu innych doskonałych alpejczyków :


1. DINO Sfora Venatora z pośród wielu alpejskich gończych został wybrany na przedstawiciela rasy w podręczniku akademickim pt. „ Kynologia – Wiedza o psie”. Autorzy : Jerzy Monkiewicz, Jolanta Wajdzik. Wydany przez Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

 


2. CHRISTIE Svetla Vyska w czasopiśmie „Mój Pies” Nr 6 czerwiec 2008 została wybrana na wzorzec rasy do artykułu pt. „Pies dla pieszych” w którym Urszula Chyrtonik pisała o doskonałych walorach rasy Alpejski Gończy Krótkonożny.

 


3. Czasopismo PSY MYŚLIWSKIE. Po Klubowej Wystawie Alpejskich Gończych Krótkonożnych w Austrii wraz z kol. Marcinem Nowakiem napisaliśmy artykuł „ Polskie Dachsbracke w Austrii” który został opublikowany w Kwartalniku Psy Myśliwskie Nr 3 [47] jesień 2008.
Na zdjęciu:
Kol. Marcin Nowak i ESKA Sfora Venatora, Kol. Kinga Kulpińska i BŁYSK z Psiarni Wojskiego, Kol. Jacek Kulpiński i ANEŻKA z Psiarni Wojskiego, Kol. Joanna Strzałka i CHRISTIE Svetla Vyska, Foto Kol. Józef Głowniak© Z KOJCA DIANY - Hodowla użytkowych Psów Myśliwskich rasy Alpejski Gończy KrótkonożnyWebDesign: Strony Internetowe